Mela, w DT u Asi- pod opieką Labradory.info.pl

Psiaki których nie ma już z nami :(
Iter
Posty: 1522
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:32

Re: Mela, w DT u Asi- pod opieką Labradory.info.pl

Post autor: Iter » 15 grudnia 2023, 08:33

Obrazek

Melcia i jej ekipa seniorów w dt :)

Dziewczyna trafiła idealnie, bo psiaki akurat są w jej wieku, więc dogadują się pod względem aktywności bardzo dobrze :)

Iter
Posty: 1522
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:32

Re: Mela, w DT u Asi- pod opieką Labradory.info.pl

Post autor: Iter » 28 grudnia 2023, 12:39

Obrazek

Melcię chyba bardzo zmęczyły te święta ;) albo nadal czeka na Mikołaja…

Jak myślicie?

Iter
Posty: 1522
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:32

Re: Mela, w DT u Asi- pod opieką Labradory.info.pl

Post autor: Iter » 21 stycznia 2024, 10:45

Obrazek

Hej!

Jestem Mela i kilka miesięcy temu wolontariuszki odebrały mnie z pseudohodowli, która wykorzystywała mnie do zarobku.
Tak, wykorzystywała, bo nie umieli nawet dać mi porządnej opieki, nie wspominając w jakim miejscu przebywałam. Ja i moje koleżanki.
Poruszałam się w kojcu, który był w okropnym stanie, a wszystko było oblepione psimi odchodami.
Nikt nie sprzątał, nikt nie przejmował się czy mamy co jeść… mówią, że są różne tragedie ludzkie i czasami ludziom jest ciężej opiekować się psiakami… tylko jak wytłumaczyć kwestię tego, że rozmnażać nas to już nie mieli problemu, a tym bardziej sprzedawać nasze szczeniaki?
Smutne to bardzo, ale teraz jako prawie 13 latka mam swój dożywotni dom tymaczasowy, jestem zaopiekowana, piękna i pachnąca! Przede wszystkim najedzona, chociaż możecie zobaczyć, że zębów mi brak :)

Nie dla bezsensownego zarabiania na psiakach!
Nie dla bezsensownego rozmnażania!
Nie dla braku dobrych warunków!
Nie dla idiotów!

Iter
Posty: 1522
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:32

Re: Mela, w DT u Asi- pod opieką Labradory.info.pl

Post autor: Iter » 27 lutego 2024, 04:30

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiecie co jest najgorsze w ratowaniu psów i walce o ich lepsze życie, to kiedy zdajesz sobie sprawę, że pomoc przyszła za późno!
I choć wykorzystamy każdą chwilę, która Melcia będzie nam chciała podarować, to wiemy, że będzie to walka z czasem 😞
I mówimy głośno, że 7 miesięcy normalnego życia, to nadal za mało! Nawet dla seniora!

Ale od początku…

Interwencja Otoz-u Łódź w jednej z hodowli… pseudo…
Psy w totalnym syfie, zaniedbane, ale rodzące co cieczkę! Jeden samiec kilka suk, wśród nich jedna starsza Melcia.
Cudowna suczka, idealny charakter, przepiękna niskopowozowa Labradorka. Wiek 12+
Wyszła praktycznie jako ostatnia, bo wszystkie młode poszły szybciej, ale my staramy się na ile to możliwe nie przechodzić obojętnie obok seniorów.
Znalazł się dom tymczasowy - idealny właśnie dla takiej ślicznotki jak Melcia ♥️
Przyjechała w stanie tragicznym! Nie było miejsca na jej skórze bez ran 😞
Udało nam się zlokalizować wszystkie najpoważniejsze problemy zdrowotne, w tym guzy na listwie mlecznej… które na czas badań i później operacji nie dawały o sobie znać, aż do wczoraj 😞
Mimo, że Melcia miała kilka razy robione badania, chociażby ze względu na anemię, którą leczyła kilka miesięcy, później operację listwy mlecznej i wycięcia niebezpiecznych guzów, to wczoraj poczuła się gorzej i dzisiaj okazało się, że jednak są jakieś przerzuty do płuc 😞
Teraz zrobimy co możemy, aby mogła jeszcze funkcjonować bez bólu i w pełnym komforcie,
ale świadomość, że pomoc przyszła trochę za późno, jest przygnębiająca 😞
Gdyby tylko Melcia była wysterylizowana na czas, gdyby ktoś pokusił się o badanie seniora tak, jak powinno to wyglądać, dzisiaj mogłaby z pewnością mieć szansę na długie emeryckie życie!
Teraz wszystko stoi pod wielkim znakiem zapytania 😞

Melcia w tym momencie przejdzie całkowicie na puszki tylko mięsne, chociaż wiemy, że to nie jest lekarstwem, ale chcemy zrobić co tylko możemy, aby jej organizm nie dał się rozwijać temu cholerstwu za szybko…

Trzymajcie kciuki za seniorkę Melcie 😞

Zdjęcia to wspomnienie jej pierwszych chwil w lepszym życiu ♥️

Iter
Posty: 1522
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:32

Re: Mela, w DT u Asi- pod opieką Labradory.info.pl

Post autor: Iter » 05 marca 2024, 04:40

Obrazek

Dziękuję pięknie za puszeczki - Melcia ♥️

Niestety rtg potwierdziło, że Melcia ma już przerzuty na płucach :(
Nie wygląda to dobrze, ale… na razie tyle ile możemy jej pomóc, pomożemy… tyle ile będzie chciała pomocy, tyle dostanie 🫶😭💔

Iter
Posty: 1522
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:32

Re: Mela, w DT u Asi- pod opieką Labradory.info.pl

Post autor: Iter » 15 marca 2024, 07:36

Obrazek

Dostała kilka miesięcy normalnego życia, na więcej nie miała żadnych szans.. zabrał ją rak kości :(
12 letnia Mela przyjechała do nas w okropnym stanie, potężnej anemii i guzach, które miała usuwane w miarę możliwości jej organizmu. Niestety anemia nie pozwalała na wojowanie na stole operacyjnym, trzeba było robić małe kroczki… wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy do końca czego się spodziewać i, że rak będzie się rozgaszczał tak szybko… zabierał jej siły z dnia na dzień, a już ostatnie godziny nie dały żadnych złudzeń, że Mela za chwilę zacznie cierpieć :(

Przez swoje życie chorowała dla jakiegoś patałacha, który pewnie sprzedając swoje kundelki w typie labka, chwalił się pochodzeniem ich matki… ale nie tędy droga! Pochodzenie to pierwszy krok, kolejne to już zwykłe zasady i ogrom człowieczeństwa oraz szacunku do żywej istoty! Którego zabrakło przede wszystkim! No cóż… nie pozdrawiamy!

Wczoraj jej opiekunka dała jej odejść, bo w takich momentach trzeba myśleć właśnie o tej cudownej, wiernej i przekochanej istocie, którą kochała człowieka mimo wszystko. Przyklejała się do każdego i była zwyczajnie psem idealnym ♥️
Kochała mokre jedzonko, które pomogło jej zakryć wszystkie żebra jakie zostały jej po poprzednim życiu… starała się jeszcze niedawno aportować, chociaż już nie tak żwawo, jakby to pewnie robiła za młodu, gdyby tylko miała taką możliwość.

Dziękujemy bardzo Asi, za opiekę i chęć pomocy seniorce, bo to wyjątkowa część pomocy psiakom, która niestety najczęściej łączy się z ich odejściem :(
Melcia miała wielkie szczęście, że trafiła na Asię ♥️

Melciu, maluszku, za jakiś czas widzimy się tam… 💔

Mela, 13.03.2024 [*]

ODPOWIEDZ